Ga naar hoofdinhoud
Laden Evenementen

« Alle Evenementen

Lezing: Mars, een bewoonbare planeet?

28 augustus // 20:00 - 22:00

28 augsutus – “Mars, een bewoonbare planeet?

Op 28 augustus zal Robert de Jong bij Halley een lezing geven over Mars. Aanvang: 20.00 uur. Entree Halleyleden: gratis. Voor niet-leden: € 7,50. Reserveren van plaatsen is niet nodig.

Robert de Jong studeerde sterrenkunde en was werkzaam in de ICT. En hij is al jaren ‘freelance’ sterrenkunde’ en spreker.

We zijn zo’n 55 jaar geleden voor het eerst op een wereld buiten de aarde geweest. Dat was de maan. Tegenwoordig zijn we alleen nog aanwezig in ruimtestations, waaronder het bekende ‘International Space Station’ (ISS). SpaceX is echter zo goed als in staat om de ‘hardware’ te leveren om mensen heen en weer te laten reizen naar de maan en ook naar de planeet Mars. Het is aan andere ruimteorganisaties, waaronder de NASA, zaak om daar een zinvolle invulling aan te geven. Wat is een zinvolle invulling?

Is het de investering waard of is het grootheidswaanzin? Misschien komt er binnen afzienbare tijd een moment dat we dachten: Hadden we hierin maar eerder geïnvesteerd.

Is Mars geschikt om met mensen naar toe te reizen en aldaar te verblijven? Is op de lange termijn interplanetaire handel noodzakelijk en waaruit bestaat deze commercie dan? Zijn het ISS en/of de maan zinvolle tussenstops? Levert Mars voldoende delfstoffen om zelfvoorzienend te zijn voor bewoning binnen afzienbare tijd? Welke serieuze plannen zijn er op dit moment voor de reizen tussen de aarde en Mars, en voor de bewoning aldaar? Daarbij kijken we niet al te ver vooruit. Te ver vooruit kijken leidt tot fantasieverhalen.

 

Gegevens

Datum:
28 augustus
Tijd:
20:00 - 22:00

Locatie

Sterrenwacht Halley
Halleyweg 1
5383 KT Vinkel,
+ Google Maps
Telefoon
0412-454999
Bekijk de site van Locatie

Organisator

Sterrenwacht Halley
Telefoon
0412-454999
Bekijk de site van Organisator
Back To Top